Kurzy pránajámy & meditace

Výuka formou seminářů a kurzů pro ty, kdo pravidelně cvičí jógové pozice (v jakémkoliv „stylu“) a rádi by se srozumitelným způsobem seznámili s praktickou jógovou psychologií/filosofií, posunuli svou jógovou praxi od těla k duši & od duše k duchu, případně ji obohatili o techniky pránajámy & meditace.

A) Úvodem do problematiky je jednodenní seminářNa prahu jógové alchymie„, kde se věnujeme základním principům, které dělají z prostého cvičení jógových pozic … jógu. Bavíme se o tom jak cvičit,  abychom si nejen nepřivírali cestu vedoucí hlouběji k sobě samým, ale aby nás toto cvičení připravilo i na další techniky pracující na jemnějších rovinách.

Pobavíme se i o jógicko-tantrickém „světonázoru“; o józe v běžném životě; o technikách rozvoje vědomí skrze nepřímou i přímou práci s tzv. energií „kundalini“, o předpokladech podobné práce a lecčems dalším.

Tento seminář je po obsahové stránce ucelený.

Po jeho absolvování se můžete rozhodnout, zda-li budete pokračovat navazujícím 10-ti týdenním kurzem, jehož cílem je již praktické osvojení technik, na kterých pránajáma & meditace stojí: příprava prostoru, plný jógový dech, drishti, sthiti, objevování pánevního dna & břicha, bandhy, kriye – nauli, konkrétní techniky pránajámy – nadi shodana, kapalabhati atd. Tento kurz probíhá formou každotýdenního setkávání v rozsahu 60 minut.

MÍSTO VÝUKY:  Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2
LEKTOR: Petr Smil
TERMÍNY:

  1. úvodní seminářNa prahu jógové alchymie„:
    • neděle 11. 2. 2017, 9:30 – 12:00 & 14:00 – 17:00
    • cena 1200,-
  2. ucelený kurz pránajámy & meditace“ (pouze pro absolventy semináře „Na prahu jógové alchymie“):
    • 21 2. 2018 – 25. 4. 2018, středy 20:15 – 21:15, 10 lekcí
    • cena 2000,-

PŘIHLÁŠENÍ: vyplňte přihlášku zde

ohlasy absolventů: