Tématické semináře

Tématické semináře prohlubující dovednosti ohledně cvičení jógy
Není-li uvedeno jinak, jsou semináře určené všem zájemcům, kteří se józe aktivně věnují. Znalost Prana Vashya jógy není nutná.
Místem výuky je centrum jógy Jemný svět na pražských Vinohradech (Chopinova 10, Praha 2), lektorem Petr Smil.

Kořeny: chodidla, kolena, kyčle & lotosový sed

středa 7. února 2018, 18:30 – 21:30

Na semináři se pobavíme o našich „kořenech“, které nás spojují se zemí – chodidla, kolena, kyčle. Budeme objevovat souvislosti, které nemusí být na první pohled zřejmé, ale o to jsou důležitější.

padmasana

Kromě toho se blíže podíváme na pozici Lotosového sedu (padmasana).
Zatímco typický Ind se – řečeno s trochou nadsázky – v lotosovém sedu rodí, žije a umírá, pro běžného člověka ze Západu je tato ikonická pozice mnohdy oříškem, který se pokusíme rozlousknout. Naučíme se cviky, které nám pomohou se do pozice „lotosu“ pomalu dostávat, odchytíme nejčastější nedostatky v provedení.

Seminář je zhruba ve formátu 90 minut teorie (fyziologie, diagnostika, souvislosti), 90 minut pak cvičení & závěrečná relaxace.

Cena: 600 Kč, přihlášení zde


Kmen: páteř, záklony & most

pátek 23. února 2018, 18:30 – 21:30

Na tomto semináři – který volně navazuje na seminář „Kořeny…“ – probereme problematiku páteře a jejího komplexního všestranného rozvoje, který by měl v józe sledovat nejen její mobilitu, ale i stabilitu.
Zvlášť se pak zaměříme na pozice, v rámci kterých páteř rozhýbáváme do záklonů a otevíráme celou přední stranu těla.

Seminář zhruba ve formátu 90 minut teorie (fyziologie, diagnostika, souvislosti), 90 minut pak cvičení & závěrečná relaxace.

Cena: 600 Kč, přihlášení zde

Koruna: lopatky, ramena & stoj na hlavě

pátek 16. března 2018, 18:30 – 21:30

Horní část těla – symbolická Koruna lidského těla – stojí na základech, které by jí měly poskytnout nejen hluboké kořeny, ale i stabilní a přesto pružný kmen. Závěrečný díl volně navazující trilogie je věnovaný důležité oblasti lopatek, ramen, krku & šíje. 

Prozkoumáme obvyklé jógové pozice, tentokrát trochu detailněji z pohledu této partie. Kromě toho se podíváme na královskou pozici -širšásanu aneb stoj na hlavě – který mnohdy vzbuzuje zbytečné obavy. Povíme si, jak se na tuto pozici postupně připravovat, abychom ji necvičili bez-hlavě.

Seminář zhruba ve formátu 90 minut teorie (fyziologie, diagnostika, souvislosti), 90 minut pak cvičení & závěrečná relaxace.

Cena: 600 Kč, přihlášení zde

ohlasy absolventů:

Seminář byl super, vedl k uvědomění toho, co vlastně dělám, když cvičím. Vlastně ani nevím, jestli mi něco chybělo… 🙂 Mrzí mě, že nemůžu na další seminář o páteři, ale určitě přijdu na ten o ramenech.

Karolína, Praha

Pro mne osobně byl seminář teoreticky i prakticky velmi zajímavý a užitečný. Řadu protahovacích cviků jsem začal stabilně používat jako doplněk při silovém tréninku ve fitku.

Dan, Praha

Byla jsem maximálně spokojená. Seminář jsem si vybírala s tím, že nohy považuji za jednu z nejdůležitějších součástí lidského těla, od které se odvíjí i mnoho neduhů. Velmi pečlivé vysvětlení způsobu ukotvení, chůze a s tím spojené stabilizace těla a všech těchto souvisejících záležitostí splnilo očekávání. Cvičení jsme moc nedali, ale ani jsem to úplně neočekávala, cviky důležité kvůli uvědomění si postoje a kotvení jsme zvládli. A o lotosový sed vlastně až tak úplně nešlo.

Ivana, České Budějovice