Výuka jógy

O Prana Vashya józe

Prana Vashya [:prana vašja:] jóga je autentický směr jógového výcviku, jehož cílem je tělo nejprvě celkově ozdravit, do hloubky uvolnit a následně energizovat. Cvičení je intenzivní, plyne v rytmu hlubokého dechu s relativně krátkými výdržemi v jednotlivých pozicích (ásanách), typicky na délku 5-ti hlubokých dechů.

Prana Vashya jóga je nejen ideální kompenzací sedavého způsobu života či jednostranné sportovní zátěže, ale i důkladnou průpravu na další jógové techniky, které mohou následovat.

Cvičení Prana Vashya jógy se můžete naučit na kurzech, které pořádáme v Praze i celé ČR, případně své znalosti prohlubovat na tématických seminářích.

Kdo chce jógu posunout od fyzického cvičení k jemnějším rovinám, obrací se zpravidla k jógové psychologii a meditačním technikám se záměrem nalézat cestu hlouběji k sobě samému, postupně se zbavovat nejrůznějších překážek a omezení, která jsme na sebe v běhu času navrstvili.
O základních principech takovéto cesty hovoříme na kurzech a seminářích vnitřní alchymie – psychohygiena, meditace & pránajáma”.