„Nepřišli jsme sem proto, abychom bojovali proti stresu. Přišli jsme poznávat, rozvíjet své vědomí a tvořit.“

Zájemce o osobní a spirituální rozvoj zvu do on-line kurzu dechových technik (pránájámy) a meditace. Během kurzu si osvojíme jednoduché a účinné techniky, které nám pomohou lépe se vyladit na hlas svého nitra a vstupovat do chrámu Ticha, který je v nás ukryt.  Z něho pak můžeme čerpat sílu a inspiraci do našeho každodenního konání.

Náplň on-line kurzu

– základní energetická hygiena, centrování pozornosti, meditace jako antistresová technika

– osvojení dechových & meditačních technik pro samostatné použití (prakticky – CO, JAK, KDY, …)

– psychologická a filosofická východiska jógy a meditace, člověk a svět očima jógy a tantry, meditace jako cesta přirozené spirituality

– zohlednění osobní konstituce a typologie, ideál živlové rovnováhy (CO TO JE, JAK DOSÁHNOUT, K ČEMU, …)

– práce se sny jako každodenní psychohygiena a seberozvoj, jóga a hlubinná psychologie, práce se stínem

– rozvoj kreativity, inspirace, přinášení plodů meditačního ztišení zpátky na zem

– teoreticky úvod do tématiky intenzivní pránájámy (zádrže dechu – kumbhaky, bandhy), energie kundalini, změněné stavy vědomí (lucidní snění, mimotělesné stavy, …), rozvoj vědomí a psychospirituální krize. Pro ty, kdo už mají vybudované solidní základy, možnost dále pokračovat na individuální bázi.

Kurz je určený všem zájemcům, kteří se chtějí teoreticky zorientovat a prakticky si osvojit dechové techniky a různé přístupy k meditaci, které jsou „královskou disciplínou“ jógy. Ideální je kurz pro všechny, kteří se aktivně věnují cvičení jógových pozic (ásan) jakéhokoliv stylu a formy a chtějí se v józe a vlastním sebepoznávání posouvat dál. Předchozí zkušenosti s pránájámou či meditací nejsou nutné.

Kurz není vhodný pro osoby s psychiatrickou diagnózou (hraniční poruchy osobnosti, psychotické ataky, …).

ROZSAH A TECHNICKÁ REALIZACE

ON-LINE kurz je v rozsahu 10 streamovaných lekcí, každá v délce trvání 90 minut (teorie+praxe), bude i dostatek prostoru na dotazy. 

Streaming nebude veřejný, vždy cca 20 minut před začátkem lekce obdrží všichni přihlášení e-mail s odkazem na živý přenos. Když jej nestihnete, obdržíte následně link na záznam přenosu, který budete mít k dispozici i pro pozdější použití. Po každé lekci se posunete o kus dál a už po první lekci budete mít dostatek podnětů pro samostatné cvičení a zkoumání.

V průběhu kurzu obdržíte výukové materiály v elektronické podobě, budete moci klást otázky atdOn-line kurz je obdobou toho, co běžně učím na prezenčních kurzech a co vychází z mých bezmála 20 let jógové praxe.

Termín

– pondělky 19:15 – 20:45 , od 20.4. do 22. 6. 2020, celkem 10 on-line setkání

Když streamovaný přenos nestihnete, nevadí, dostanete e-mailem odkaz na záznam cvičení a případné otázky můžete poslat skrze e-mail.

Cena a přihlášení

2000 Kč, v ceně doprovodné studijní materiály a jakožto absolventi kurzu budete mít možnost individuálních konzultací za zvýhodněných podmínek.

Místo máte rezervované po vyplnění přihlášky ZDE a  úhradě kurzovného oproti faktuře, která vám přijde e-mailem.

Veškeré dotazy Vám rád odpovím na tel. 733 582 848 (Petr Smil)

Těším se naviděnou! Petr