Jóga se zabývá člověkem celostně.

Počínaje cvičením s fyzickým tělem za účelem jeho ozdravění, přes různé dechové techniky sloužící k harmonizaci i energetizaci až po meditační techniky, s jejichž pomocí lze nejen lépe čelit nejrůznějším životním výzvám, ale i prohlubovat poznávání sebe sama a světa kolem nás . Volba jednotlivých technik je pak věcí našeho záměru, odhodlání a připravenosti.

Jógu vyučuji v tradičním pojetí tak, aby ji uměli zájemci praktikovat i samostatně a porozuměli souvislostem, které nemusí být na první pohled zřejmé.

Velký důraz kladu na objevování dechu, na práci s pozorností a hledání vnitřního uvolnění.

Pokud jde o cvičení s fyzickým tělem, nejvíce se mi osvědčila Prana Vashya jóga [:prána vašja jóga:]. Ta je autentickým systémem jógového cvičení, kterou jsem měl možnost studovat v jižní Indii během let 2007-2010, od roku 2009 jsem pak oprávněn ji předávat dál. Je to forma cvičení, která nejen vede k nebývalému rozvoji fyzické kondice, ale i k osvojení dovednosti hlubokého uvolnění a relaxace. Zároveň je i ideální přípravou na dechové a meditační techniky , které mohou následovat a díky nimž můžeme vykročit blíže k … sobě.

Výuka pro nové zájemce probíhá třemi hlavními způsoby:

Večerní kurzy jógy během týdne

Vhodné pro ty, kdo upřednostňují postupnou výuku.

Intenzivní víkendové výcviky

Tato forma je optimální v případě, kdy chcete do jógy vstoupit „naplno“, můžete si na výuku vyhradit celý víkend a vstřebat toho během dvou intenzivních dnů co nejvíc. Už po prvním takovém víkendu budete umět leccos odcvičit samostatně a porozumíte i hlavním principům, které dělají ze cvičení jógu.Víkendové semináře jsou ideálním formátem výuky pro mimopražské.

Individuální výuka

Plně reflektuje vaše potřeby a zájmy. Od cvičení ásan, přes hluboké relaxace, techniky pránájámy, meditace atd.

Absolventi všech výše uvedených způsobů výuky mohou dále pokračovat buď formou ranního cvičení (možnost cvičit až 4x týdně ráno v Praze na Vinohradech – jógacentrum Jemný svět), případně na středečním podvečerním cvičení od 18:30 tamtéž. 

K rozvoji dalších dovedností slouží tématické semináře (dechové, meditační, …), vícedenní jógové retreaty, individuální konzultace atd.