Jóga se zabývá člověkem celostně.

Počínaje cvičením s fyzickým tělem za účelem jeho ozdravění, přes různé dechové techniky sloužící k harmonizaci i energetizaci až po meditační techniky, s jejichž pomocí lze nejen lépe čelit nejrůznějším životním výzvám, ale i prohlubovat poznávání sebe sama a světa kolem nás . Volba jednotlivých technik je pak věcí našeho záměru, odhodlání a připravenosti.

Jógu vyučuji v tradičním pojetí tak, aby ji uměli zájemci praktikovat i samostatně a porozuměli souvislostem, které nemusí být na první pohled zřejmé.

Velký důraz kladu na objevování dechu, na práci s pozorností a hledání vnitřního uvolnění.

Pokud jde o cvičení s fyzickým tělem, nejvíce se mi osvědčila Prana Vashya jóga [:prána vašja jóga:]. Ta je autentickým systémem jógového cvičení, kterou jsem měl možnost studovat v jižní Indii během let 2007-2010, od roku 2009 jsem pak oprávněn ji předávat dál. Je to forma cvičení, která nejen vede k nebývalému rozvoji fyzické kondice, ale i k osvojení dovednosti hlubokého uvolnění a relaxace. Zároveň je i ideální přípravou na dechové a meditační techniky , které mohou následovat a díky nimž můžeme vykročit blíže k … sobě.

Výuka pro nové zájemce probíhá třemi hlavními způsoby:

Večerní kurzy jógy během týdne

Vhodné pro ty, kdo upřednostňují postupnou výuku.

Intenzivní víkendové výcviky

Tato forma je optimální v případě, kdy chcete do jógy vstoupit „naplno“, můžete si na výuku vyhradit celý víkend a vstřebat toho během dvou intenzivních dnů co nejvíc. Už po prvním takovém víkendu budete umět leccos odcvičit samostatně a porozumíte i hlavním principům, které dělají ze cvičení jógu.Víkendové semináře jsou ideálním formátem výuky pro mimopražské.

Individuální výuka

Plně reflektuje vaše potřeby a zájmy. Od cvičení ásan, přes hluboké relaxace, techniky pránájámy, meditace atd.

Absolventi všech výše uvedených způsobů výuky mohou dále pokračovat buď formou ranního cvičení (možnost cvičit až 4x týdně ráno v Praze na Vinohradech – jógacentrum Jemný svět), případně na středečním podvečerním cvičení od 18:30 tamtéž. 

K rozvoji dalších dovedností slouží tématické semináře (dechové, meditační, …), vícedenní jógové retreaty, individuální konzultace atd.

 

Ohlasy od absolventů kurzů a seminářů

Výuka byla velmi srozumitelná, příjemná atmosféra, individuální přístup Petra.Výborný základ pro domácí praxi.Určitě se budu vracet na další akce.

Ivana, Hoštice
víkendový kurz Prana Vashya jógy

Kurz předčil moje očekávání. Nejvíc na něm oceňuju to, že jsem byl „donucen“ po celodenním běhu vypnout běžný režim mozku a soustředit se sám na sebe a na cvičení. Taky mi ukázal, čeho všeho moje tělo není schopno, ale postupně jsem lecčeho dosáhl, minimálně k mé spokojenosti. A nedovedu si představit sympatičtějšího lektora, než byl Petr. Určitě si najdu další kurz pod jeho vedením.

Petr Š., Praha
večerní kurz Prana Vashya jógy pro muže

Pro mne osobně byl seminář teoreticky i prakticky velmi zajímavý a užitečný. Řadu protahovacích cviků jsem začal stabilně používat jako doplněk při silovém tréninku ve fitku.

Dan, Praha
tématické semináře

Tvůj seminář, ale i tvoje povídání v Indii a blok povídání ve víkendovém kurzu je pro mě jako „převaděč“ od převážně fyzického cvičení k vnitřní praxi. Už delší dobu jsem se cítila jaksi ztracená v množství knih, názorů a cvičitelů. Tento způsob tvého výkladu mi velmi vyhovuje, je to pro mě srozumitelné a jasné. Určitě bych ráda pokračovala, prohloubila bych jednotlivá témata (práce se stínem, sny) a taky šla více do praxe. Ráda bych rozvíjela praxi pranajámy …

Radana, Praha
semináře alchymie jógy - pránajáma

Tento styl jógy jsem již znala a delší dobu jsem hledala přesně to, co bylo náplní kurzu, tedy postupné prozkoumávání a seznamování se s jednotlivými pozicemi. Výklad byl srozumitelný, Petr se věnoval každému jednotlivě, případné dotazy byly vždy zodpovězeny. Kurz mě velmi mile překvapil 🙂 Výborné je i to, že po kurzu můžeme navštěvovat jednotlivé lekce a prohlubovat znalosti a „odcvičit si “ doma to, co už známe.

Dana, Praha
večerní kurz Prana Vashya jógy

Seminář byl super, vedl k uvědomění toho, co vlastně dělám, když cvičím. Vlastně ani nevím, jestli mi něco chybělo… 🙂 Mrzí mě, že nemůžu na další seminář o páteři, ale určitě přijdu na ten o ramenech.

Karolína, Praha
tématické semináře

Výklad pečlivý a podložený praxí. Mohu jenom doporučit a doporučuji.

Jakub, Praha
ranní kurz Prana Vashya jógy

Na seminář jsem se velice těšila a tento pocit mne provázel po celou dobu semináře. Byla jsem velmi spokojená, protože před/při fyzické jogové praxi se nehovoří o tak zásadních a důležitých informacích, které sahají do míst našeho běžného života a ještě mnohem dál. Za mě došlo k propojení a pojmenování témat, která jsou potřeba vynášet ven. Vždy záleží i na skupině, která se sejde a má nějaké směřování.. Úvod naplněný informacemi byl skvělým základem pro následující praxi a typy. Děkuji.

Lucie, Vimperk
semináře alchymie jógy - pránajáma

Na seminář mě přivedla kamarádka ale výuka předčila mé očekávání. Seminář je prezentován velice srozumitelnou a názornou formou. Lektor super a maximálně vstřícný. Odnesla jsem si spoustu praktických tipů pro svou další jógovou praxi. Celá výuka probíhá v příjemném prostředí v malé skupině žáků. Objevila jsem další rozměry a zákoutí jógy. Poměr povídací a cvičící složky mi přišel akorát. Určitě se vrátím!

Jana, Praha
víkendový kurz Prana Vashya jógy

Patřím k těm, co už měli před kurzem něco odcvičeno, přesto byl pro mě kurz objevný. Byla jsem nadšená kreativním přístupem k sestavě i jógové praxi, vysvětlením toho, jak lze cvičení přizpůsobit potřebám jednotlivce při zachování (často i zvýšení) všech přínosů. Velmi inspirativní byl i velmi zasvěcený náhled do možností dalších jógových technik a filozofie jógy – směr, kterým bych se ráda trochu posunula, přestože se mé racionální jádro brání. Ještě jednou děkuju za příjemný a přínosný víkend.

Iva, Pardubice

Výborný kurz, který bych spíše doporučila zájemcům, kteří již jógu trochu praktikují než úplným začátečníkům. Osobně bych uvítala pozice během kurzu více procvičit, zejména pozdravy slunce, ale zase by to bylo na úkor skvělého a podrobného výkladu. Doporučuji! Teď už jen začít pravidelně cvičit😉

Lucie, Praha
víkendový kurz Prana Vashya jógy

Bez očekávání čehokoliv byl výcvik úžasným sdělováním praktických i teoretických základů jogy, v příjemném prostředí s jemně naladěnými bytostmi. Podání na všech úrovních výborně vyvážené, motivující. Budu se těšit na pokračování…

Vinodini, Česká Třebová
víkendový kurz Prana Vashya jógy

Výuka splnila má očekávání, vhodně spojená teorie s praxí, výklad srozumitelný. Vřele doporučuji všem, kteří si chtějí rozšířit obzory své praxe jógy.

Jirka, Třebechovice pod Orebem
víkendový kurz Prana Vashya jógy

Seminář byl velmi inspirativní a dal mi spoustu námětů k dalšímu studiu. Příjemná uvolněná atmosféra. Hovoření z vlastních prožitků a zkušeností. Propojení psychologie s filozofií jógy.

anonymní zpětná vazba
semináře alchymie jógy - pránajáma

Absolvovala jsem sice pouze 3 kurzy jógy, ale tomuto bezkonkurenčně patří první místo. Petr se neomezuje pouze na fyzické cvičení, ale pojímá jógu celistvě, jako přístup k sobě a životu vůbec. Všechny pozice zevrubně vysvětlí, ukáže, jednotlivě zkontroluje všechny účastníky a přitom ukazuje možnosti, jak se vypořádat s individuálními omezeními každého z nás. A v neposlední řadě přispívá k dobré náladě vlídná atmosféra Jemného světa. Díky, Petře.

Ivana, Praha
víkendový kurz Prana Vashya jógy

Výklad a srozumitelnost výborná, cítím se o mnoho lépe a těším se na pokračování v září.

Vláďa, Praha
ranní kurz Prana Vashya jógy

Byla jsem maximálně spokojená. Seminář jsem si vybírala s tím, že nohy považuji za jednu z nejdůležitějších součástí lidského těla, od které se odvíjí i mnoho neduhů. Velmi pečlivé vysvětlení způsobu ukotvení, chůze a s tím spojené stabilizace těla a všech těchto souvisejících záležitostí splnilo očekávání. Cvičení jsme moc nedali, ale ani jsem to úplně neočekávala, cviky důležité kvůli uvědomění si postoje a kotvení jsme zvládli. A o lotosový sed vlastně až tak úplně nešlo.

Ivana, České Budějovice
tématické semináře

Kurz Prana Vashya jógy předčil moje očekávání, cítím se o hodně lépe než před počátkem kurzu, a to fyzicky i psychicky :-). Pomalejší rozjezd kvůli učení správného dýchání a vysvětlení, jak správné dodržení pozic ovlivňuje výsledek, mi maximálně vyhovoval. Po každé lekci jako bych omládla 🙂

Katka, Praha
večerní kurz Prana Vashya jógy

Kurz předčil má očekávání. Rád ho doporučím všem zájemcům o řádné zasvěcení do světa jógy. Jsi skvělý lektor! Mám radost z toho, že po absolvování kurzu jsme schopni sami odcvičit poměrně složitou sestavu, že jsme schopni si pohlídat klíčové detaily a tak. Za mě 1* 🙂

Martin, Svojetice
večerní kurz Prana Vashya jógy

S kurzem Prana Vashya jógy pro muže jsem byl naprosto spokojen, až nad očekávání. Moc se mi líbilo, jak byly lekce vedeny, vše bylo naprosto srozumitelné. Byl věnován dostatečný prostor jak pro vysvětlení, tak i pro samotné cvičení. Nejvíce jsem ocenil to, že se jednalo o kurz, kde se vede k pravé podstatě jógy. Nešlo tedy pouze o fyzické cvičení. Díky za to.

Petr, Praha
večerní kurz Prana Vashya jógy pro muže

Kurz naprosto splnil mé očekávání. Srozumitelnost výkladu byla skvělá, podrobná a získala jsem pocit, že vím co a jak dělat.

Klára, Praha
večerní kurz Prana Vashya jógy

Kurs nejenom splnil ale i predcil ma ocekavani. S chuti jsem dnes vstal o 30 minut drive, abych si alespon zacvicil 3 naucene pozdravy slunce. A uz se tesim, ze zbytek (a dalsi 3 pozdravy) odcvicim vecer. Bohuzel se clovek behem kurzu nestihne naucit, jak hned vstat rano o 90 minut drive 😀 Kurz byl vysvetlovanim koncipovan pro uplne zacatecniky, coz mi mimoradne vyhovovalo. Obdrzeli jsme detailni vyklad cviceni, a kdyz bylo treba, tak i vysvetleni podle zdravotniho stavu, resp. i snizene pohyblivosti, individualne upravenych pozic. Kazdou z pozic jsme si procvicili nekolikrat, coz mne pripada obzvlaste uzitecne. Cenne rady obdrzeli i zkusenejsi ucastnici kurzu, kteri jsou navykli na jine formy jogy. Pauzami, vykladem principu jogy a vlastne i svoji delkou mi kurz naprosto vyhovoval. Velmi si cenim i nabyteho poznani o dusevnich a jinych aspektech jogy, o kterych jsem vubec netusil. A jiste si prohloubim znalosti prectenim nektere z doporucenych knih. Velmi si cenim poskytnuteho manualu k zjednodusenemu cviceni.

Radek, Landshut
víkendový kurz Prana Vashya jógy

Rovnomerne rozdelený čas na učenie techniky dýchania, série jógových pozícií a podnetné rozprávanie v neutrálnom duchu o širšom pochopení jógy. Sériu je na záver po víkende každý schopný cvičiť a rozvíjať ďalej sám alebo v príjemnom prostredí Jemného sveta. Individuálny skúsený prístup, dôkladne vysvetlená každá nejasnosť.

Emília, Slovensko
víkendový kurz Prana Vashya jógy