Přijďte vyladit své tělo a duši skrze kontakt se čtyřmi živly. 6 dní uprostřed krásné přírody v západních Čechách (Slavkovský les). Setkání naboso – bude to osobní, kontaktní, živé. Každý večer oheň se zpěvem a muzicírováním. Každé ráno jóga, každé odpoledne konstelace a rituály. Bohatý  program, jehož se můžete zúčastnit, stejně jako můžete tu a tam dát přednost procházení se po lesích nebo výletech na koupání – sami nebo s novými přáteli, které zde potkáte. Co je cílem? Cítit se ještě více sami sebou, projít alchymickým procesem, kdy se dotýkáme živlů v nás i venku a vrátit se nakonec domů občerstvení a zregenerovaní.

Každé ráno začneme úvodním tématickým povídáním a následnou diskusí. Prostřednictvím dechových a pohybových technik tantrické jógy poté rozproudíme tělo, dech a prožijeme danou živlovou kvalitu ve svém nitru. Odpoledne pak nahlédneme dynamiku hlubinných archetypů skrze skupinové konstelace, které nám pomohou vstoupit do vědomého kontaktu s tím, co nás spoluutváří.

První večer na „Kruhu hlasu“ kolem ohně budete moci vyjádřit své pocity slovy, zpěvem, tichem. Druhý večer projdeme rituálem s Kakaem – vlídnou medicínou, která jemně otevírá srdce a uvolní nás tak ke zpěvu a tanci a navíc skvěle chutná a svědčí tělu. Třetí večer necháme otevřený. Poslední večer projdeme společně rituálem  Temascalu – Potní chýše, který propojí všechny živly a završí tak práci z předchozích dnů. Temascal je rituál pocházející z dávného Mexika, při kterém se vstupuje do parního domu (sauny) symbolizující lůno Matky Země. Tam se projde očistou na úrovních těla, emocí, mysli i duše, za velmi zřetelné přítomnosti všech elementů a celý proces je tak znovuzrozením, přechodem do nového života.

Programem vás budou provádět 4 průvodci:
Vojtěch Franče – terapeut, konstelář, grafolog a astrolog. Na tomto setkání vás budu provádět konstelacemi a umožním vám nahlédnout do vašeho živlového složení skrze vaše písmo a váš horoskop.

Jirka Hokr – šaman, průvodce a vypravěč. Celému semináři vytvořím rámec rituálu, povedu večerní Kruh hlasu u ohně a ceremonii s Kakaem a poslední noc vás provedu ceremonií Temascalu – Potní Chýše.

Petr Smil – průzkumník na poli jógy & tantry. Během akce se budeme společně věnovat práci s tělem, dechem a pohybem.

Kdy a kde

10. – 15. srpna 2021 (úterý večer až neděle poledne)

Meditační centrum Dibbavana, Dolní Sedliště, nedaleko Plané u Mariánských Lázní. Centrum Dibbavana se nachází na konci cesty poblíž přírodní rezervace „Pavlovická skála.“ Objekt má standardní vybavení – wc, koupelna, sprchy, …

Vše je zařízeno prostě, jednoduše a účelně, prostředí se bude zamlouvat těm, kdo radši upřednostňují neformální domácké prostředí uprostřed přírody.

Orientační harmonogram

úterý:

16:00 – 20.00 příjezd, ubytování a aklimatizace, čaj, večeře

20:00 – 21:00 otevření kruhu, záměr akce

středa až sobota:

8:00 – 9:00 snídaně

9:00 – 10:00 POVÍDÁNÍ K VYBRANÉMU K TÉMATU (provází Jirka / Vojta / Petr)

10:00 – 12:00 TANTRICKÁ JÓGA – ALCHYMIE DECHU & POHYBU – provází Petr Smil

12:00 – oběd a individuální program – výlety, koupání, odpočinek, …

15:00 – 18:00 ARCHETYPOVÉ A ŽIVLOVÉ KONSTELACE – provází Vojta Franče

18:30 – večeře

od 20:00 – KRUH HLASU KOLEM OHNĚ / KAKAO CEREMONIE / TEMASCAL – provází Jirka Hokr

neděle​:

snídaně, sdílení, uzavření kruhu, oběd

12:00 oběd, balení, odjezd

Cena

– 1500 Kč ubytování (s sebou spacák, spí se na posteli v místnostech po 1-4 lidech)

– 2500 vegetariánská strava – snídaně, oběd, večeře

– 4900 Kč lektorné

– dohromady 8900 Kč/osobu/6 dní

Doprava

V týdnu před konáním akce domluvíme spolujízdy, případně vlakem do Plané a pak dojít anebo vyzvedneme.

Přihláška, platba, storno

Místo máte rezervované po vyplnění přihlášky ZDE a úhradě zálohy 4000 Kč převodem na účet 670100-2207603326/6210, do textu pro příjemce prosím zadejte „ve svém živlu – srpen“. Záloha je vratná v plné výši do 2 týdnů před zahájením kurzu, do 1 týdne před zahájením storno 50%, poté je záloha nevratná, neseženete-li náhradníka. Zbývající částka bude doplacena na místě.

Veškeré dotazy rád zodpovíme.

O nás

Petr Smil, 733 58 28 48, www.pranayoga.cz

Od roku 2002 se intenzivně zabývám jógou, od roku 2009 v této oblasti lektoruji a od roku 2012 provozuji jógové a meditační centrum Jemný svět na pražských Vinohradech.

Zajímají mě praktické přístupové cesty vedoucí k objevování naší celistvosti s ohledem na jedinečnost každé lidské existence, potenciál hlubokého uvolnění, radost z objevování sebe sama a světa nejen kolem nás, ale i toho vnitřního. Zajímá mě struktura a dynamika skutečnosti spolu s procesem hledání vlastního místa v ní.

Kromě jógy a souvisejících nauk, které vzkvétaly především na indickém subkontinentu – zejména tantrický šivaismus a hathajóga, neduální védanta, tibetský tantrický buddhismus atd. – mě zajímají zvláště ty směry, které pracují s člověkem v jeho komplexnosti, tj. zahrnují i tělo a hmotnou rovinu. Inspirativní jsou pro mě techniky a filosofie taoismu, západní hermetická tradice, ale i myšlenky a poznatky soudobé psychologie či přirozená spiritualita přírodních národů.

Vojtěch Franče, 737 624 837, ografologii.blogspot.com

Jsem terapeut a průvodce lidskými příběhy, k čemuž používám různých metod: systemické konstelace, astrologii a grafologii. Studoval jsem filozofii a estetiku a pak také psychologii na FFUK. Cítím se být vizionářem a dobrodruhem, který propátrává stále nové oblasti a který zpochybňuje stávající limity. Zajímá mě člověk s celou jeho barevností a hloubkou. Snažím se lidem zprostředkovat přístup k nim samým – umožnit jim stát se sebou samými. Nic lidského mi není cizí a nevěřím ničemu, z čehož se zároveň nedá dělat legrace. Ve výkladu světa se nejvíce opírám o říši archetypů, antickou mytologii a astrologické archetypy a symboly. Chápu svět jako inteligentní řád, v němž má každý své bezpečně dané místo. Nejsem zastánce jedné jediné víry nebo tradice, je mi blízké křesťanství, buddhismus, zen, súfismus i šamanismus. Ke každému, kdo ke mě přichází, se snažím mluvit jeho jazykem. Zajímá mě vývoj Země a společnosti, instinktivně hledám nové trendy a snažím se k nim prosekat mačetou cestu, aby se lidé, kteří čtou mé články, mohli cítit inspirováni. Miluji cestování (navštívil jsem v poslední době Kolumbii a Arménii) a ve volném čase rekreačně skládám hudbu a maluji obrazy. V poslední době objevuji svět vůní, které nás mohou spojit s něčím esencielním v naší duši, a vytvářím nový koncept Flow. 

 

Jirka Hokr 777 070 292, EnergieZeme.cz

Jsem průvodce sebepoznáním – provázím na individuálních i skupinových ceremoniích a workshopech. Pravidelně vedu výpravy za sebepoznáním za šamany do Peru a Ekvádoru, u kterých jsem sám prošel (a stále procházím) velmi intenzivním učením s rostlinami a Potní Chýší. O své práci a tématech vnitřního růstu rád pořádám přednášky a diskuse a poslední dobou mě velmi baví zpěv a práce s hlasem. 

Do jakékoli činnosti je pro mě velmi důležité vkládat kus sám sebe. Proto na ceremoniích i přednáškách často velmi otevřeně mluvím o svých vlastních procesech, které mám prozkoumané do veliké hloubky. Tím, že takto otevírám své srdce, umožním i svým klientům a okolí uvolnit se, být sami k sobě upřímnější a nebát se hloubek a temnot vlastní duše.