Jógu vyučuji v tradičním pojetí tak, aby ji uměli zájemci cvičit i samostatně a porozuměli souvislostem, které nemusí být na první pohled zřejmé. Velký důraz kladu na objevování plného jógového dechu, na práci s pozorností a hledání vnitřního uvolnění v jógových pozicích.

Jóga se zabývá člověkem celostně. Kromě fyzického cvičení jógových pozic – které jsou pro většinu lidí vstupní branou k józe – lze využít i nejrůznější dechové a meditační techniky, s jejichž pomocí lze nejen čelit nejrůznějším životním výzvám, ale i prohlubovat poznávání sebe sama a  světa kolem nás.

Pokud jde o cvičení s fyzickým tělem, vychází má výuka především z tzv. Prana Vashya jógy [:prána vašja:] , která je autentickým jihoindickým systémem jógového cvičení. Toto cvičení vede nejen k nebývalému rozvoji fyzické kondice, ale i k osvojení dovednosti hlubokého uvolnění a relaxace.

Výuka pro nové zájemce probíhá třemi hlavními způsoby:

Intenzivní víkendové výcviky

Ty jsou optimální v případě, kdy chcete do jógy vstoupit „naplno“, můžete si na výuku vyhradit celý víkend a vstřebat toho během dvou intenzivních dnů co nejvíc. Už po prvním takovém víkendu budete umět leccos odcvičit samostatně a porozumíte i hlavním principům, které dělají ze cvičení jógu. Kromě toho zasazujeme cvičení jógových pozic i do širšího rámce jógy jakožto cesty rozvoje vědomí. Víkendové semináře jsou ideálním formátem výuky pro mimopražské.

Ranní a večerní kurzy cvičení během týdne

Výuka je pozvolnější, každý týden se ve cvičení posunete o kus dál. Vzhledem k času výuky není takový prostor na objasnění související „teorie“. Formát je tedy vhodný především pro ty, kdo vyznávají heslo „šedá jest teorie a zelený strom života“ a zajímá je z jógy především fyzické cvičení.

Individuální výuka

Plně reflektuje vaše potřeby a zájmy. Od cvičení ásan, přes hluboké relaxace, techniky pránájámy, meditace atd.

 

Po absolvování základní výuky (ať už formou kurzu během týdne, o víkendech anebo individuálně ..), můžete docházet na navazující cvičení, která jsou určená pro další prohlubování naučeného a posun ve vašem cvičení.

Tyto navazující lekce probíhají ve studiu Jemný svět na Praze 2, můžete na ně chodit libovolně často a přihlašovat se na ně lze skrz rezervační systém studia Jemný svět. Tyto navazující lekce probíhají v časech:

– ranní cvičení Prana Vashya jógy – čtvrtky od 7:00 do 8:15/30

– večerní cvičení Prana Vashya jógy – středy 18:30-20:00

– pránájáma dýchání & meditace – středy 20:15 – 21:00

Ohlasy od absolventů kurzů a seminářů