Jógu vyučuji v tradičním pojetí tak, aby ji uměli zájemci cvičit i samostatně a porozuměli souvislostem, které nemusí být na první pohled zřejmé. Velký důraz kladu na objevování plného jógového dechu, na práci s pozorností a hledání vnitřního uvolnění v jógových pozicích.

Jóga se zabývá člověkem celostně. Kromě fyzického cvičení jógových pozic – které jsou pro většinu lidí vstupní branou k józe – lze využít i nejrůznější dechové a meditační techniky, s jejichž pomocí lze nejen čelit nejrůznějším životním výzvám, ale i prohlubovat poznávání sebe sama a  světa kolem nás.

Pokud jde o cvičení s fyzickým tělem, vychází má výuka především z tzv. Prana Vashya jógy [:prána vašja:] , která je autentickým jihoindickým systémem jógového cvičení. Toto cvičení vede nejen k nebývalému rozvoji fyzické kondice, ale i k osvojení dovednosti hlubokého uvolnění a relaxace.

Výuka pro nové zájemce probíhá třemi hlavními způsoby:

1) Večerní kurzy jógy během týdne

Výuka na večerních kurzech je pozvolnější, každý týden se ve cvičení posunete o kus dál. Jednotlivé pozice i principy cvičení důkladně vysvětlujeme, tudíž je to formát výuky ideální i pro úplné začátečníky.

Absolventi těchto kurzů mají solidní základy a mohou pak dále pokračovat buď formou ranního cvičení (možnost cvičit až 5x týdně ráno v Praze na Vinohradech – jógacentrum Jemný svět), případně středečním podvečerním cvičení od 18:30 tamtéž. 

2) Intenzivní víkendové výcviky

Tato forma je optimální v případě, kdy chcete do jógy vstoupit „naplno“, můžete si na výuku vyhradit celý víkend a vstřebat toho během dvou intenzivních dnů co nejvíc. Už po prvním takovém víkendu budete umět leccos odcvičit samostatně a porozumíte i hlavním principům, které dělají ze cvičení jógu. Kromě toho zasazujeme cvičení jógových pozic i do širšího rámce jógy jakožto cesty rozvoje vědomí. Víkendové semináře jsou ideálním formátem výuky pro mimopražské.

Stejně jako absolventi večerních kurzů (viz bod 1), pak mohou účastníci víkendového výcviku plynule pokračovat buď formou ranního anebo podvečerního cvičení v Jemném světě.

Individuální výuka

Plně reflektuje vaše potřeby a zájmy. Od cvičení ásan, přes hluboké relaxace, techniky pránájámy, meditace atd.

 

Ohlasy od absolventů kurzů a seminářů