„Ve všech orientálních filosofiích a mystických učeních je právě dech tím tajemným klíčem k nejvyšší blaženosti“. Alexander Lowen

Milí přátelé,

nabízím vám možnost absolvovat on-line kurz MEZI NEBEM A ZEMÍ, který je určený těm, kdo tuší, že hloubka lidské mysli je nezměrná a poklady, které ukrývá, jsou nevyčerpatelné.

Kurz je úvodem do dechových a meditačních technik vycházejících z autentických jógových a tantrických tradic. Dechové techniky (tzv. pránájáma) a meditace, mohou být nejen účinným nástrojem každodenní psychohygieny (například jako způsob jak lépe čelit stresu), ale jsou i odrazovým můstkem pro hlubší sebepoznávání a objevování toho čím jsme, co nás utváří i toho, kam dál se můžeme ubírat.

Zvlášť bych tento kurz doporučil těm, kdo se věnují cvičení jógových pozic (ásan) a rádi by svou praxi prohloubili a obohatili o principy a nástroje jdoucí hlouběji pod povrch. Kromě konkrétních harmonizačních technik se v kurzu věnujeme i nezbytnému psychologickému kontextu, který by práci s dechem měl vždycky provázet (např. úvod do práce se sny a jógy spánku & snění, hledání rovnováhy rozumu a citu, zemské ukotvenosti a vzletného přesahu atp.).

Tento on-line kurz vznikl jako autentický záznam „streamovaného“ YouTube kurzu, který jsem realizoval v období březen až červen 2020. On-line kurz je obdobou toho, co běžně učím formou tématických seminářů, případně v rámci lektorských výcviků a co vychází z mých bezmála 20 let jógové praxe. Na základě kladného ohlasu účastníků (viz níže) jsem se rozhodl zpřístupnit obsah tohoto on-line kurzu i dalším zájemcům.

Zvlášť pro mimopražské se může jednat o efektivní způsob, jak „vplout do tématu“ aniž byste museli dojíždět do Prahy.

Charakteristika on-line kurzu:

– celkem 10 audio&video lekcí, každá v trvání 100-110 minut, celkem tedy obdržíte cca 18 hodin postupně dávkovaných informací tak, aby se zorientoval i začátečník v problematice

– on-line kurz vám zůstane už „napořád“, k jednotlivým lekcím se můžete kdykoliv později vracet, přehrávat si je zpětně, zaměřovat se na nejasnosti atd. Po úhradě kurzovného obdržíte přístup ihned ke všem 10 lekcím a je už jen na vás, jakým způsobem budete kurz procházet (osobně doporučuji shlédnout vždy 1 lekci týdně a snažit se nové poznatky ihned uvádět do praxe).

– úhrada kurzovného Vám zároveň poskytuje možnost posílat mi případné dotazy, které Vám zodpovím buď formou e-mailu, telefonicky anebo ideálně na osobní individuální konzultaci v mém pražském studiu Jemný svět

– na vaší straně se nevyžaduje žádné zvláštní technické vybavení, stačí je „přijímač“, tj. např. telefon, tablet, počítač či TV s přístupem na internet

– spolu s natočeným video kurzem tím obdržíte i výukové materiály v .PDF podobě

Obsahová náplň kurzu:

– objevování a nácvik plného jógového dechu, objevování dechové vlny

– důležitost psychologického vyladění a centrování pozornosti při praxi

– základní „průprava“ fyzického těla na dechové techniky

– energetická příprava prostoru, základní energetická hygiena a energetická opatření pro hypersenzitivní jedince 

– základní jógové dechové techniky (KAPALABHATI, UJJAYI, NADI SHODHANA, SITALI)

harmonizace živlových energií (TATTVA SHUDDHI)

– dovednost důkladně relaxovat bez ztráty pozornosti jako předpoklad meditace a všeho ostatního

– meditací nejen ke zklidnění mysli, ale i jako cesta za konkrétní informací z nevědomí

– nastínění širšího kontextu jógy – práce se sny, hlubinná a transpersonální psychologie, změněné stavy vědomí, problematika kundalini atd.

Cena a přihlášení

– 2000 Kč bez DPH 21%, 2420 Kč s DPH, v ceně doprovodné materiály v elektronické podobě

Aktuálně nabízím na všechny on-line kurzy slevu 30%, cena kurzu snížena z 2000Kč na 1400 Kč bez DPH, tj. 1694 Kč. s DPH

Vstup do kurzu budete mít po vyplnění přihlášky a úhradě kurzovného oproti faktuře, která vám přijde e-mailem.

Veškeré dotazy Vám rád zodpovím na tel. 733 582 848 (Petr Smil)

Ohlasy účastníků na on-line kurz:

Karel, Řevnice

Kurz byl pro mě srozumitelný, naučil jsem se díky němu více o józe, zjistil co je pránájáma a že se sny se dá pracovat i jinak než je jen pozorovat a prožívat. Naučil jsem se spoustu nových technik, které mohu nyní zkoušet a zařazovat do cvičení i běžného života. Oceňuji, že Petr vychází hlavně ze svých zkušeností a ne jen z „pravdy sdělené dávnými mistry.“ Také mne těší, že kurz byl zaměřen i na přenesení jógy do „praktického života“. Pro mne osobně je důležitá i skutečnost, že kurz pro mě byl i cennou motivací k dalšímu prohlubování znalostí a (samo)studiu.

Karel, Řevnice

Kateřina, Napajedla

Kurz pránájámy a meditace byl pro mě velkým obohacením vlastní praxe. Lektoři v mém okolí se věnují spíše praxi ásan, velmi tedy oceňuji tvůj přístup a to, že jdeš za hranice toho, co se u nás běžně sdílí. Děkuji za sdílení tvých zkušeností a vědomostí. On-line forma je pro mě ideální. Dojíždění by bylo nereálné a navíc se k informacím z kurzu mohu kdykoli vracet. Tvá forma výkladu je z mého pohledu velmi lidská a srozumitelná. Prostě mi to celé dává smysl 🙂

Kateřina, Napajedla

Darina, Praha

Očekávání jsem měla velká a kurz je předčil. Výklad byl srozumitelný a názorný, evidentně víš, o čem mluvíš. Dotazy účastníků fungovaly dokonale v tom, že vesměs nebylo třeba je klást, protože je stihl položit někdo jiný. Speciálně děkuji za techniku toroidního pole, je pro mě jak dělaná. Meditace snového symbolu a Tattwa Shuddhi byly nečekaně efektivní. Děkuji za časté připomínání úplného výdechu.

Darina, Praha

Lenka, Praha

Kurz mi přinesl novou „rutinu“ a dal mi mnoho zajímavého 🙂 Původně jsem asi čekala i nějaké pokročilejší dechové techniky, ale záhy jsem byla spokojená s tím, jak byl kurz poskládaný, a impulsů nakonec bylo víc než dost. Bavily mě ty různé druhy meditace, myslím, že z nich budu při vlastních pokusech čerpat ještě dlouho. Výklad mi přišel srozumitelný, místy vlastně dost podrobný, což mně osobně vyhovovalo. Mám pocit, že se mi to díky „vyprávění“ podařilo zakotvit v mysli. Jinak se samotným médiem online kurzu jsem osobně strašně spokojená. Ta možnost připojit se na dálku, nebo sledovat záznam nabízí velkou svobodu a to, že se člověk může k lekci vrátit, vstřebat ji třeba na několikrát, případně pak podle ní praktikovat sám, je opravdu velká výhoda. Mám pocit, že mně osobně dal takto koncipovaný online kurz asi víc, než kdybych chodila do studia.

Lenka, Praha

Hanka, Praha 2

Výuka splnila moje očekávání mírou vrchovatou. Byl tam dostatečný teoretický základ, prostor pro nácvik dechových cvičení a také bohatý prostor pro dotazy. Moc se mi líbilo, jak jednolivé lekce na sebe navazovaly a doplňovaly se. Výklad byl srozumitelný, myslím, že si v něm našel každý to, co potřeboval (já to tak měla). Některé věci byly nad rámec toho, co využiju, ale to mi nijak nevadilo. Také se mi líbilo vždy krátké protažení a rozhýbání.

Hanka, Praha 2