Jóga se zabývá člověkem celostně.

Počínaje cvičením s fyzickým tělem za účelem jeho ozdravění, přes různé dechové techniky sloužící k harmonizaci i energetizaci až po meditační techniky, s jejichž pomocí lze nejen lépe čelit nejrůznějším životním výzvám, ale i prohlubovat poznávání sebe sama a světa kolem nás . Volba jednotlivých technik je pak věcí našeho záměru, odhodlání a připravenosti.

Jógu vyučuji v tradičním pojetí tak, aby ji uměli zájemci praktikovat i samostatně a porozuměli souvislostem, které nemusí být na první pohled zřejmé.

Velký důraz kladu na objevování dechu, na práci s pozorností a hledání vnitřního uvolnění.

Pokud jde o cvičení s fyzickým tělem, nejvíce se mi osvědčila Prana Vashya jóga [:prána vašja jóga:]. Ta je autentickým systémem jógového cvičení, kterou jsem měl možnost studovat v jižní Indii během let 2007-2010, od roku 2009 jsem pak oprávněn ji předávat dál. Je to forma cvičení, která nejen vede k nebývalému rozvoji fyzické kondice, ale i k osvojení dovednosti hlubokého uvolnění a relaxace. Zároveň je i ideální přípravou na dechové a meditační techniky , které mohou následovat a díky nimž můžeme vykročit blíže k … sobě.

Výuka pro nové zájemce

probíhá následujícími  způsoby:

Večerní kurzy jógy během týdne (místo konání Praha)

Vhodné pro ty, kdo upřednostňují postupnou výuku a osobní kontakt, který je samozřejmě při výuce vždy velkou výhodou.

On-line kurz

Ucelená výuka obsahově vycházející z kurzů, které již léta běží v Praze. Zjevnou výhodou je fakt, že nemusíte nikam jezdit a k výukovým materiálům se můžete později vracet.

Individuální výuka (místo konání Praha či on-line přes Skype atd.)

Plně reflektuje vaše potřeby a zájmy. Od cvičení ásan, přes hluboké relaxace, techniky pránájámy, meditace atd. Můžeme se setkat osobně anebo i vzdáleně přes Skype.

Víkendové semináře, retreaty a vzdělávání lektorů (místo konání celá CŘ)

Během víkendů se můžeme potkat na tématických seminářích , intenzivnějších jógových retreatech anebo v rámci komplexních výcviků pro lektory.

… pro absolventy výuky/kurzů

jakmile absolvujete některou z výše uvedených forem výuky a vstřebáte tak hlavní principy Prana vashya jógy –  především si osvojíte plný jógový dech – rád Vás budu potkávat na ranním cvičení, které se koná 2x týdně ráno v Praze na Vinohradech v jógacentrum Jemný svět) anebo na středečním podvečerním cvičení Prana Vashya jógy od 18:30 tamtéž (viz rozvrh studia Jemný svět).